Már elérhetőek a kapcsolat hangfelvételei a Természet Világa és a Puskás Rádióklub honlapjain (utóbbin több is). Az Űrvilágon pedig részleteket közölnek a hanganyag szövegéből, nemsokára mi is közöljük a teljes szöveget.
Ma este 8 órakor a Puskás nagyelőadójában megismétlik a hangfelvételt, valamint a MANT szakemberei rövid előadásokat tartanak (program a Természet Világa honlapon).
Az egész kapcsolat ötlete dr. Gschwindt Andrásban (Műegyetemi Rádióklub) merült fel, amikor nyilvánossá vált Simonyi Károly terve. Kezdetben sokaknak úgy tűnt, nem tudják majd Simonyit elérni, de a Természet Világa folyóirat (köztük Staar Gyula főszerkesztő, és Bacsárdi László) felvállalta a programot. Tudni kell, hogy ifj. Simonyi Károly a szerkesztőbizottság tagja; ahogy édesapja is az volt, ő alapította a Kultúra Egysége különdíjat, aminek nyertes diákjai közül is válogatták a kérdezőket. Simonyival jó kapcsolat alakult ki, és kiderült, hogy örömmel vállalja a felkérést. A Puskás Technikum igazgatója, dr. Horváth László és lelkes diákjai szintén örömmel vállalták, hogy helyet adjanak a rendezvénynek, és a szerkesztőkkel együtt komoly média-lefedettséget szerveztek. A Puskás Rádióklub tagjai pedig jelentkeztek operátornak és összeállították a berendezéseket és antennákat (az egyik antennát erre a célra készítették házilag).

Az operátorok (Tóth István és Rigó István)
tesztelik a rádiókat.

A szerző feladat volt a skype-kapcsolat létesítése az amerikai amatőrök számára, a számított pálya figyelése, az átvonulás idejének és magassági adatainak jelzése, valamint az antennaforgató (fekete doboz bal lent) kezelése.